Mám doma parťáka :)

Parťák pro život a pro byznys

Ladíme se postupně a je to hezčí a hezčí

Jsme spolu dýl, než obvykle spolu bývají sourozenci. Poznali jsme se ve dvaceti a rovnou jsme se stali rodiči naší první dcery,  potom ještě dvou a hupli jsme do společného života pěkně rovnýma nohama. Zažili jsme spolu krásné chvíle i chvíle velmi podobné filmu Pelíšky.

Můj muž byl živitel rodiny, já jsem se starala o děti a přidávála svou prací další peníze. Zodpovědnost byla na něm, já jsem doplňovala a pomáhala. Vyhovoval mi pocit, že já nejsem ta, na které to leží.

Prošli jsme krizí a dlouhým obdobím krachu

Na tyhle roky opravdu nerada vzpomínám. Snažili jsme se to všechno zvládnout, den za dnem, rok za rokem. Musela jsem se stát i já tou zodpovědnou. Holky rostly, našly si partnery, mají své rodiny a svůj vlastní život. Nezasahujeme, necháváme je jít jejich vlastní zkušeností. My sami jdeme dál životem a přijímáme luxus toho, že už zodpovědnost za malé a dospívající děti není na nás.

Objevujeme spolu nové možnosti našeho života

Vzal si mě v mých dvaceti, po těch letech vím, jak jsem se změnila a dospěla v ženu, která si jde za svým. Žádné  ustrašené káčátko, ani žena bez názoru. Našla jsem odvahu poznávat sebe a on přihlíží a zatím „to“ dává. Nevidí možná takové možnosti, které vidím já. Možná se bojí, že už nemá na velké změny a že se ukáže, že pro dnešní rychlý svět je příliš pomalý.

Zazlívala jsem mu jeho nechuť objevovat možnosti rychlého světa

Já miluji online svět, on ho k životu nepotřebuje. Miluji svůj počítač, mobil, vymoženosti, které mi otevírají brány k byznysu. On má svůj počítač v šuplíku a těší se z toho, že na něj nepadá prach. Maže každou emailovu zprávu a já mám svůj email plný nepřečtených, nedůležitých zpráv. Večer masíruji můj mozek čtením knížek a on si přečte teletext se sportem a podívá se, jaké bude počasí.

Měla jsem pocit, že jsme si na hony vzdálení

Přepadaly mě myšlenky, jestli náš vztah má pro mě vůbec hodnotu, jestli mi vyhovuje a jestli ho chci žít dál. Vždyť nemáme skoro nic společného ( tedy až na naše dcery a vnučky). Hledala jsem situace, které mi nevyhovují a získávala jsem další důkazy nedokonalosti.

Došlo mi, že mám nejlepšího parťáka pro můj život

Docházelo mi to postupně, ale nakonec moje obrovské JO-AHA mě posadilo na zadek. Mám toho nejlepšího parťáka pro můj život a MOU PRÁCI. Vlastně mi dává plný servis pro můj veškerý čas. Dobrovolně, obětavě. Já pracuji a on se stará o domácnost. Vyřizuji telefony a on okamžitě tlumí rádio, aby mě to nerušilo. Připravuje jídlo a zve mě ke stolu. Nevyčítá, neponižuje, podporuje a  hýčká.

Dala jsem si roční závazek

Dala jsem si své vlastní rozhodnutí. Chci získat z mého pracovního života tu nejluxusnější verzi a tím se na rok zvýší i moje pracovní aktivita. Reakce mého muže je vstřícná, odhodlaná mě podporovat a s láskou se starat o mé pohodlí. Dává mi prostor pro mou práci a přijal za svou péči o náš domov se vším všudy. Tohle pro mě dělá láska mého života.

Děkuji za tuhle možnost, uvědomuji si vyjímečnou cestu našeho společného života a moc si toho vážím!

Konečně mi došlo, že tohle je pro mě nejvíc.

Přeji vám také takového parťáka ve společném životě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů