Jeden by do toho kop!

Nejraději bych do toho kopla!

Vrátíte se z dovolené a máte pocit, že se svět okolo vás dokonale zbláznil. Dokonce ten i ten váš.  Všechno se hroutí pod rukama a už snad není nic, co se pokazilo.

Utéct, zahodit, zmuchlat!

Není oblast, která by nevykazovala, že je všechno úplně v tahu. Vypadá to, že nic nedrží pohromadě a že kolem vás jsou na tom ostatní stejně jako vy. Chce se vám křičet, řvát, nadávat a vidět všechny ty důkazy, které vám ukazují, že se máte na všechno fakt vykašlat.

Kopnout a utéct je moc jednoduché!

Hele, já to fakt zkoušela. Myslela jsem si, že uteču a někdo se nade mnou slituje, pofouká, pohladí a bude zase všechno OK.

Přišla jsem na to, že je pro mě mnohem výhodnější se uklidnit, popovídat s kolegyní, probrat různé úhly pohledu a přestat se hroutit.  Vždy potřebuji nadhled, pohled z výšky, další rozměr. Mám vyzkoušené takové to: „Bože, házím ti to na krk, fakt nevím, co s tím!“ Ta naprostá tíha trochu zjemní a já mohu vnímat další možnosti.

Kniha je moje JO-AHA

Další moje osvědčené v dobách, kdy se mi fakt nedaří,  je setkání s knížkou. Zalezu o něco dřív do postele, nasadím si brýle a čtu v knize, která mi padla do ruky. Stává se mi se 100% účinností, že mi dojde, jak přemýšlím, a co je potřeba pro změnu udělat.

Nakonec všechno zlé je pro něco dobré!

Pokaždé, když se dostaví krize, přinese mi HODNĚ  nového do mého života. Nejlepší výsledky jsem dosáhla, když jsem řešila něco, co se zdálo nad moje síly. Nejvíc uvědomění jsem našla v době, kdy jsem nevěděla jak dál. Největší pokrok v mém životě přišel, když jsem si nalila čistého vína a udělala další rozhodnutí.

Nemám ráda tyhle situace

Kdo je má rád? Jenomže ony se čas od času prostě dějí. Z čistého nebe, jak jinak! Přinesou hodně hnusu, stojí hodně úsilí, vypadá to, že vás totálně odrovnají! Nakonec, když chcete řešení, vždycky se najde.

Můžete plakat nad rozlitým mlékem

Je snadné se opírat o to, jak vám někdo ublížil a žít s tím mnoho let. Jenomže to nikam nevede a váš život to nezmění. K řešení potřebujete sebrat veškerou odvahu, sílu a rozhodnutí. Pár přátel se také hodí, minimálně k tomu, aby vám pomohli vidět řešení. Je skvělé si uvědomit, že na vše se musí najít řešení, protože nikdy cesta nemá jen jeden směr.

Poučte se a jděte dál

Je zbytečné se pořád vracet k tomu, co se vám „hnusného“ stalo. Dalo vám to hodně uvědomění a víte, že už to nikdy nechcete zažít. Možná jste si uvědomili, že si potřebujete ustát vaši hodnotu a chcete mít větší přehled o dopadu vašich aktivit.

Poděkujte si za to, že jste to zvládli

Vyřešit hnusy chce velkou odvahu a vy jste obstáli. Možná si ještě nějakou dobu budete lízat rány, ale už teď víte, že máte v sobě hodně krásné energie, o kterou se můžete vždycky opřít. Váš život nikdy nebude jenom „žůžový“, budou mráčky i mraky jako hrom, ale vy už víte, že se nevzdáte. Máte přece svou hodnotu a tyhle „blé“ věci umíte řešit!

 

Přeji vám hodně „žůžových“ dnů a mráčky jen ty nadýchané 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů